0
Registreeru kasutajaks!

Erik Orgu nõuanne: Millal on kõige parem aeg süüa valku?

Hakkan sulle siin (lehel) jagama erinevaid teadmisi, et saaksid toituda teadlikumalt, kui ka maitsvamalt ja alustaksin sellest, millal on parim aeg valku süüa?

Valk on vajalik lihaste elastsuseks ning ta mängib olulist rolli lihaste jõu säilitamisel ja selle arendamisel, kui see peaks su eesmärk olema. Enamus inimeste jaoks pole probleem saada piisavalt valku, aga millal sa valku sööd mängib küllaltki olulist rolli. Tooksingi välja 3 kõige olulisemat aega, millal ja mis kujul võiksid valku süüa.

Hommikul peale ärkamist.

Kui sa magad, siis kasutab su keha ära toitained, mida sõid õhtusöögiks ning nende lõppedes jääb kehal valku puudu lihaste ja kudede taastamiseks. Seega kohe peale ärkamist oleks vajalik süüa valku ja üks parimaid valguallikaid on kala nt lõhefilee. Minu lemmiktoit lõhefileega on „Bearnaise kastmega hommikusöök“, see on täpselt nii eriline nagu ta nimigi, vaata vaid pilti.

Bernaise Kastmega Hommikusöök

Peale trenni.

Kui oled trenniinimene, siis valk mängib tähtsat rolli keha taastumisel, seda siis aminohapete näol. Siinkohal pole oluline, et sa sööksid kohe peale trenni valku, aga oluline on see, et sa seda sööksid. Siinkohal toon välja oma lemmiktoidu, milleks on „Lõhe-avokaado Don“, selles toidus on ka riis, mis on hea süsivesikuallikas.

Lõhe Avokaado Don

Enne uinumist.

Kõige parem uni tuleb siis, kui sul on kõht ilusti täis ja selle saavutad sa siis, kui sööd valku 2-3 tundi enne uinumist, sest valk seedub pikka aega ning toidab su keha terve öö kuni ärkad. Õhtusöök, mis mul alati hea une toob on „Mee-sinepi lõhe salatiga“ ja olen kindel, et ka sul tuleks hea uni, kui oled selle toidu ära söönud.

Mee Sinepi Lõhe Salatiga (1)

Söö nendel aegadel kindasti valku ja tunned, kuidas su enesetunne ja soovi korral ka vorm paremuse poole liigub.

Sinu toitumisnõustaja
Erik Orgu

Küsi lisainfot