0
Registreeru kasutajaks!

Käes on metsiku kala aeg!

Me oleme pidevalt rõhutanud, et Peetri Lõheäri lettidelt leiab ainult päris kala. Mida tähendab aga päris kala, Sa küsid? Kuna käes on metsiku kala hooaeg ning meil Peetri Lõheäris on letid lõhest, forellist ja kalamarjast lookas, tahamegi teiega jagada, miks tasub ka vabas looduses elanud kala oma toidulauale sättida.

Untitled Design (6)

Metsik kala elab vabalt meres või jões ning läbib seetõttu oma elu jooksul mitmeid kilomeetreid ja tema toidulaud on elu jooksul olnud väga mitmekesine. Ta sööb taimi ja kooriloomi, olles ka ise üks osa toitumisahelast. Mida tervislikum ja looduslikum on kala toidulaud, seda kasulikum on kalas peituv liha. Just nagu Sina käid jõusaalis ja naudid jalutuskäike vabas õhus, siis metsik kala hoiab oma rasvakihi varu mõõduka pidevalt ujudes.

Metsik lõhe sisaldab rohkelt kaltsiumit, rauda, ​​kaaliumit, tsinki ning on pungil kasulikke oomega-3-rasvhappeid, mis maakeeli on see kasulik rasv. Metsikult kasvanud lõhes ja forellis on vähem kaloreid, mistõttu võib neid süüa julgemalt ja võtta suurema tüki. Nende vähene kalorsus on tingitud toidust ja selle mitmekesisusest. Meres lihtsalt ei ole sellist sööki, mis kala rasva arvelt kasvataks. Ühtlasi on metsikutel kaladel võimalusi rohkem erinevates vetes ringi ujuda.

Tõsi, metsik kala on veidi kallim ja saadaval vaid hooajaliselt, mis teeb ta eriliseks maiuspalaks. Meil algab metsiku kala hooaeg tavaliselt suvel juulis-augustis ning kestab pea talveni välja. Teadlased on meiega ühel meelel, et kala tuleb armastada aga aastaringselt ning kohe kindlasti ei tohiks merehõbedat oma toidulaualt kõrvale jätta.

Lisaks kalalihale on alati võimalus oma toidulauda rikastada lõhemarjaga, mida ei pea koguseliselt sugugi palju olema. Juba väike lusikatäis hommikusel võileival või pühapäevasel pliinil, annab päevale särtsu juurde ning kehale hoo sisse. Lisaks kasulikele oomega-3 rasvhapetele on kalamarjas ootamas suur kogus antioksüdante, B-, C-, E- ning D-vitamiini ja ka meile kasulik foolhape, tiamiin ja seleenium. Kalamari on ka suurepärane mineraalainete ja mikroelementide allikas, aga kui see kõrvale jätta, siis tasub looduse andi nautida ka imelise maitseelamuse saamiseks.

Meie metsik kala ujub terve oma elu vabalt ja jõuab meie juurde tänu Soome lahe kalurite töökale tegutsemisele ning lettidelt juba Sinu kodusele toidulauale. See tähendab, et Peetri Lõheäri kala on lisaks metsikule päritolule ka metsikult värske. Kui Sa ei ole seda veel proovinud, siis, millal meile külla tuled?